logo

Влада нова, а методи тиску на малий бізнес – старі

В попередньому сюжеті ми вже розповідали про акцію протесту, яка 19 вересня відбулась у Черкасах під будівлею обладміністрації. Її ініціювали підприємці Черкащини і запросили приєднатись до акції представників інших областей. Підприємці відгукнулись та приїхали до Черкас.

Від «самозахисту» до Черкас приїхали підприємці з Дніпра, Кам’янського, Павлограда. Як зазначив у своєму виступі голова «Самозахисту підприємців» Віктор Боровинський, конфлікт між владою та бізнесом в Україні був завжди і майже ніколи не припинявся. Єдина можливість протистояти свавіллю влади – в об’єднанні підприємців.

Віктор Боровинський знає, про що говорить, закликаючи підприємців до об’єднання. Так, за часів Януковича влада вже пробувала ввести закони, які б фактично знищили малий бізнес в Україні. «Самозахист» тоді написав відкритого листа до прем’єра Азарова, закони так і не прийняли. Потім, вже за часів Порошенка, влада знову спробувала запровадити касові апарати для малого бізнесу. Підприємці повстали, «Самозахист» тричі проводив акції протесту, і біля Верховної Ради - теж. Проводив «Самозахист» і прес-конференції, зустрічався з народними депутатами. На мітинги збирались тисячі підприємців, і їм вдалося відстояти своє законне право на ведення бізнесу.

Наразі в Україні – нова влада. Влада нова, а методи тиску на малий бізнес, як бачимо, старі: мова знову йде про введення касових апаратів. Нагадаємо, акція протесту в Черкасах відбулась у четвер, 19 вересня. А вже наступного дня, у п’ятницю, Верховна Рада прийняла відповідні законопроекти. Передбачаючи такий розвиток подій, підприємці напередодні записали відеозвернення до президента Зеленського, вимагаючи від нього накласти вето на ці закони. Вважаємо, що це звернення слід повторити ще раз і в цьому сюжеті.

І все ж, незважаючи на тиск та регулярні спроби знищити малий бізнес, підприємці сподіваються на краще.