logo

В Павлограді буде створено Українську етнічну громаду

В березні минулого року в Дніпрі було проголошено Акт єднання українців в Українську етнічну громаду. В нашій країні майже 80 відсодків людей називають себе українцями. В той час, коли ми – титульна нація, навіщо було потрібно створювати ще Українську етнічну громаду?

Як розповів голова Всеукраїнської громадської організації «Самозахист підприємців» Віктор Боровинський, сьогодні, коли ні Конституція країни, ні діюча влада ні в змозі в повному обсязі сприяти відродженню національного духу, створення таких громад – нагальна потреба. Головна мета – відродити українство у власних сім’ях, оберігати та розвивати славний український етнос, створити широкий український простір для спілкування, навчання, творчості, обміну та зустрічей.

- Ми всі різні, - говориться на офіційній сторінці етнічної громади у Facebook. - Ми народилися в різний час, в різних країнах і містах, ми любимо різну їжу і різну музику. Але у нас є одне спільне - це наша Українська етнічна громада. Українська етнічна громада є об’єднанням українців, що мають українське коріння й ототожнюють себе з етнічними українцями. Громада створена на підставі волевиявлення етнічних українців будь-яких вірувань й усвідомлення ними нагальної необхідності в захисті, збереженні й розвиткові унікальної української нації.

За короткий час Українські Етнічні громади були створені майже у всіх містах присутності громадської організації «Самозахист підприємців». На черзі – Черкаси, Одеса, Київ. Планується заснувати Українську етнічну громаду і в Павлограді.

В сюжеті використано відео Української етнічної громади та раніше невідома повстанська колядка, яка сьогодні підкорює мережу інтернет. Колядка створена в часи Другої світової війни, яка в Україні тривала до 1953 року, воїнами Української повстанської армії, записана в с. Космач, в присілку Бані, Косівського району Івано-Франківської області.